Utval: | Heradsstyret |
---|---|
Dato: | 19.10.2023 16:00 - 22:00 |
Møtestad: | Heradsstyresalen - Rådhuset Lonevåg |
Status: | Møtet er ferdig protokollert |
Sakskart: | |
Møteprotokoll: |
Innkalling og saksliste vert godkjent med slik endring: sak 88/23 vert trekt og utsatt til neste møte
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Kommunestyrevalet 2023 vert kjend gyldig.
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Møteprotokoll frå 20.09.2023 vert godkjend.
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Formannskapet har 7 medlemmerFormannskapet får slik samansetting for perioden 2023-2027:
For FRP:Fast medlem: Kim Andre Hartveit
Fast medlem: Wenche JørgensenVara 1: Ragnar TyssebotnVara 2: Ruben Nielsen Vara 3: Helene FløloVara 4: Sigmund Faugstad
For Høgre og Venstre:
Fast medlem: Sebastian A. Haugland (H) Vara 1: Renathe Tangen (V) Vara 2: Roald Martinsen (H) Vara 3: Aksel Mjøs (H)
For SP, AP, SV og KRF:
Fast medlem: Lars Fjeldstad (SP)Fast medlem: Alexander Thunestvedt (AP)Fast medlem: Turid Njåstad (SP)Fast medlem: Ann Kristin Borge (AP)Vara 1: Jarle Skeidsvoll (KRF)Vara 2: Roy Håkon Jenssen (SV)Vara 3: Gerd Karin Njåstad (SP)Vara 4: Bjarte Aarland (KRF)Vara 5: Helge Valestrand Edvardsdal (SP)Vara 6: Herdis Helle (AP)
Detaljert avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Det vert sett fram krav om høvetalsval frå Sebastian Andre Haugland, H. Val av medlemmer vert difor gjennomført som eit høvetallsval etter kommunelova §7-5 og §7-6:
FRP sin liste fekk 8 røyster.Høgre og Venstre sin liste fekk 5 røyster.SP, AP, SV og KRF sin liste fekk 14 røyster.
Lars Fjeldstad, SP, vert valt som ordførar for perioden 2023-2027
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Alexander Thunestvedt, AP, vert valt som varaordførar for perioden 2023-2027
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Kontrollutvalet har 5 medlemmer
Kontrollutvalet har slik samansetting for perioden 2023-2027:
For FRP og INP:
Fast medlem: Trygve Tønnessen (INP)
Vara 1: Kurt Ove Øksnes (FRP)
Vara 2: Stian Torp (INP)
Vara 3: Roy Husebø (INP)
For Høgre og Venstre:
Fast medlem: Harald Brekkhus (H)
Vara 1: Odd Roald Ravndal (V)
Vara 2: Ole Johannes Mjøs (H)
Vara 3: Ann Christin Reigstad (V)
Vara 4: Ida Marie Tysse (H)
For SP, AP, SV og KRF:
Fast medlem: Margrethe Ådland (AP)
Fast medlem: Frode Flesland (SP)
Fast medlem: Anne Guro Schmidt Antun (KRF)
Vara 1: Aud-Marit Rundhovde Jenssen (SV)V
Vara 2: Jan Inge Wold (AP)
Vara 3: Jorunn S. Holsen (SV)
Vara 4: Arild Svellingen (KRF)
Vara 5: Carl Espen Torbjørnsen (SV)
Leiar for kontrollutvalet:Harald Brekkhus (H)
Nestleiar for kontrollutvalet:
Frode Flesland (SP)
Detaljert avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Det vert sett fram krav om høvetalsval frå Sebastian Andre Haugland, H. Val av medlemmer til utvalet vert difor gjennomført som eit høvetallsval etter kommunelova §7-5 og §7-6:FRP og INP sin liste fekk 8 røyster.
Høgre og Venstre sin liste fekk 5 røyster.
SP, AP, SV og KRF sin liste fekk 14 røyster.
Plan- og kommunalteknisk utval har 5 medlemmer
Plan- og kommunalteknisk utval har slik samansetting for periode 2023-2027:
For FRP:
Fast medlem: Ruben Nielsen
Vara 1: Ragnar Tyssebotn
Vara 2: Kim andre hartveit
Vara 3: Helene Flølo
Vara 4: Sigmund Faugstad
Vara 5: Wenche Jørgensen
For Høgre og Venstre:
Fast medlem: Johannes O. Borge (H)
Vara 1: Aksel Mjøs (H)
Vara 2: Åshild Rød (V)
Vara 3: Tor Georg Hella (H)
Vara 4: Kjersti I. Vevatne (V)
For SP, AP, SV og KRF:
Fast medlem: Herdis Helle (AP)
Fast medlem: Johannes Haugland (SP)
Fast medlem: Kari Laurhammer Mjøs (KRF)
Vara 1: Roy Håkon Jenssen (SV)
Vara 2: Andrea Hartveit (AP)
Vara 3: Helge Valestrand Edvardsdal (SP)
Vara 4: Daniel Kleiveland (KRF)
Vara 5: Grethe Berg Holsen (SV)
Leiar for Plan- og kommunalteknisk utval
Herdis Helle (AP)
Nestleiar for Plan og kommunalteknisk utval
Johannes Haugland (SP)
Detaljert avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Det vert sett fram krav om høvetalsval frå Sebastian Andre Haugland, H. Val av medlemmer til utvalet vert difor gjennomført som eit høvetallsval etter kommunelova §7-5 og §7-6:FRP sin liste fekk 8 røyster.Høgre og Venstre sin liste fekk 5 røyster.
SP, AP, SV og KRF sin liste fekk 14 røyster.
Det vert oppretta eit levekårsutval for perioden 2023 - 2027
Levekårsutvalet får som si første delegerte oppgåve frå Heradsstyret å i samarbeid med kommunedirektøren utarbeida og legga fram framlegg til reglement og delegering for Levekårsutvalet for heradsstyret innan utgangen av 2023.
Levekårsutvalet er 5 medlemmer
Levekårsutvalet har slik samansetting for perioden 2023-2037
Fast medlem: Helene Flølo
Vara 1: Andreas Markussen
Vara 2: Ingunn Vedå
Vara 3: Ann Helen Solberg
For Høgre og Venstre:
Fast medlem: Renathe Tangen (V)
Vara 1: Roald Martinsen (H)
Vara 2: Sebastian A. Haugland (V)
Vara 3: Kjersti I. Vevatne (H)
For SP, AP, SV og KRF:
Fast medlem: Bjarte Hammer Aarland (KRF)
Fast medlem: Synne Thunestvedt (SV)
Fast Medlem: Janne Daltveit (SP)
Vara 1: Geir Olsen (AP)
Vara 2: Ann Kristin Åkerlund (KRF)
Vara 3: Siv Tove Berg Holsen (SV)
Vara 4: Bernt Johan Flæsland (SP)
Vara 5: Ann Kristin Borge (AP)
Leiar av levekårsutvalet:
Bjarte Hammer Aarland
Nestleiar av Levekårsutvalet er:
Synne Thunestvedt
Sebastian Haugland, H sette fram slikt framlegg til utsetting:
"Saka vert utsett til neste møte for å kunne vurdere lovmessigheit ved utvalet og til å førebu reglement for utvalet."
AVRØYSTING UTSETTING:
Utsettingsframlegget fall - 14 røyster (4AP,7SP,1SV,2KRF) mot 13 røyster (6FRP,4H,1V,2INP)
--------------------------------------------------------------------------
Saka vert handsama som vanleg: detaljert avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Det vert sett fram krav om høvetalsval frå Sebastian Andre Haugland, H. Val av medlemmer til utvalet vert difor gjennomført som eit høvetallsval etter kommunelova §7-5 og §7-6:
FRP sin liste fekk 6 røyster.Høgre og Venstre sin liste fekk 7 røyster.SP, AP, SV og KRF sin liste fekk 14 røyster.
Administrasjonsutvalet vert identisk med Formannskapet
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Valnemnda har slike medlemmer/varamedlemmer for periode 2023-2027:Leiar: Alexander Thunestvedt (AP), vara: Ann Kristin Borge (AP)
Nestleiar: Sebastian Haugland (H), vara: Johannes Borge (H)
Medlem: Turid Njåstad (SP), vara: Johannes Haugland (SP)
Medlem: Bjarte Hammer Aarland (KRF), vara: Jarle Skeidsvoll (KRF)
Medlem: Ragnar Tyssebotn (FRP), vara: Kim Andre Hartveit (FRP)
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Sak 88/23 vert trekt og utsatt til neste møte
Avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen, under sak 078/23, som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
For SP, AP, SV og KRF:
Fast representant: Lars Fjeldstad (SP)
Vara 1: Alexander Thunestvedt (AP)
Vara 2: Turid Njåstad (SP)
Vara 3: Ann Kristin Borge (AP)
Vara 4: Jarle Skeidsvoll (KRF)
Vara 5: Gerd Karin Njåstad (SP)
For Høgre og Venstre:
Fast representant: Sebastian Andre Haugland (H)
Vara 1: Renathe Tangen (V)
Vara 2: Roald Martinsen (H)
Vara 3: Kjersti I. Vevatne (V)
Detaljert avrøysting i saka kjem fram av voteringsprotokollen som ligg vedlagt nedst i den samla møteboka.
Det vert sett fram krav om høvetalsval frå Sebastian Andre Haugland, H. Val av medlemmer til utvalet vert difor gjennomført som eit høvetallsval etter kommunelova §7-5 og §7-6:
Høgre og Venstre sin liste fekk 13 røyster.SP, AP, SV og KRF sin liste fekk 14 røyster.
Det vert ikkje gjort noko vedtak i saka
Helene og Roald signerer møtebok
Det var ingen andre saker eller spørsmål til dette møtet.
Politikar | Parti | Medlemstype | E-Post |
---|---|---|---|
Lars Fjeldstad | Senterpartiet | Ordførar | lars.fjeldstad@osteroy.kommune.no |
Alexander Thunestvedt | Arbeidarpartiet | Varaordførar | alexanderth@live.no |
Geir Olsen | Arbeidarpartiet | Medlem | geir.olsen@fellesforbundet.no |
Herdis Helle | Arbeidarpartiet | Medlem | herdis.helle@lo.no |
Ann Kristin Borge | Arbeidarpartiet | Medlem | ann.kristin.borge@osteroy.kommune.no |
Sigmund Arve Faugstad | Framstegspartiet | Medlem | sigmund52@hotmail.com |
Kim Andre Hartveit | Framstegspartiet | Medlem | hartveit@hotmail.no |
Ragnar Tyssebotn | Framstegspartiet | Medlem | rag-tys@online.no |
Helene Oppedal Flølo | Framstegspartiet | Medlem | helene.floelo@gmail.com |
Ruben Nielsen | Framstegspartiet | Medlem | rn-entreprenor@hotmail.com |
Wenche Jørgensen | Framstegspartiet | Medlem | wenche190670@icloud.com |
Roald Waldemar Martinsen | Høgre | Medlem | roald.martinsen@gmail.com |
Johannes O Borge | Høgre | Medlem | johannesoborg@gmail.com |
Aksel Mjøs | Høgre | Medlem | aksel@mjos.no |
Sebastian Andre Haugland | Høgre | Medlem | sebhau97@gmail.com |
Roy Husebø | Industri- og næringspartiet | Medlem | osteroy.vestland@inpartiet.no |
Bjarte Hammer Aarland | Kristeleg Folkeparti | Medlem | bjarte.aarland@gmail.com |
Jarle Skeidsvoll | Kristeleg Folkeparti | Medlem | jarle@skeidsvoll.no |
Johannes Haugland | Senterpartiet | Medlem | johannes.haugland@hotmail.com |
Frode Flesland | Senterpartiet | Medlem | frodfle@online.no |
Gerd Karin Njaastad | Senterpartiet | Medlem | njaastadgerdkarin@gmail.com |
Turid Bjørndal Njåstad | Senterpartiet | Medlem | turidbn@gmail.com |
Helge Valestrand Edvardsdal | Senterpartiet | Medlem | helgeed@hotmail.com |
Janne Daltveit Tveit | Senterpartiet | Medlem | jannedaltveittveit@gmail.com |
Roy Håkon Jenssen | Sosialistisk Venstreparti | Medlem | rh.jenssen@gmail.com |
Renathe Tangen | Venstre | Medlem | renathetang@gmail.com |
Stian Torp | Industri- og næringspartiet | Varamedlem | nestleder.osteroy@inpartiet.no |
Trygve Tønnessen (Ikke møtt) | Industri- og næringspartiet | Medlem | Trygve@fjordcharter.no |